IE Hunnia befektetési alapok

Az iehunnia.hu az IE Hunnia befektetési alapokhoz tartozott. Az alapok kezelője az Inter-Európa bankcsoporthoz tartozó IE Befektetési Alapkezelő Zrt. volt.

Az IE Hunnia az alábbi befektetési alapokból állt:

  • IE Hunnia Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Euró Hozamtermelő Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Államkötvény Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Részvényalapokba Fektető Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Nemzetközi Részvényalapokba Fektető Alap

A befektetési alapok a nevükből is következően, különböző pénzpiacokba fektettek be. Így megtalálható volt közöttük forint és euró alapú, illetve állampapírba, részvényekbe és nemzetközi részvényekbe történő befektetési lehetőség is.

Az alapokat eltérő időben alapították, így a befektetők által elérhető választék 1995-től folyamatosan bővült.

Az IE Hunnia Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alapot 1998. július 16-án, az IE Hunnia Euró Hozamtermelő Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alapot 2005. február 18-án, az IE Hunnia Államkötvény Nyíltvégű Befektetési Alapot 1995. október 12-én, az IE Hunnia Részvényalapokba Fektető Nyíltvégű Befektetési Alapot (korábbi nevén IE Hunnia Részvény Alap) 1997. július 7-én, míg az IE Hunnia Nemzetközi Részvényalapokba Fektető Nyíltvégű Befektetési Alapot (korábbi nevén IE Hunnia Deviza Részvény Alap) 1996. december 4-én vette nyilvántartásba az akkori pénzpiaci felügyelet, vagyis a PSZÁF (Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete).

2008. január 1-től a CIB Befektetési Alapkezelő Zrt. és az IE Hunnia alapkezelője, az IE Befektetési Alapkezelő Zrt. közös tulajdonosi körbe került, amit követően a közös közvetett tulajdonos – az Intesa Sanpaolo S.p.A. – a két társaság tevékenységének integrálása mellett döntött.

Ennek megfelelően 2008. május 31-én az IE Befektetési Alapkezelő Zrt. beolvadt a CIB Befektetési Alapkezelő Zrt.-be. Ezzel az IE Hunnia befektetési alapok sikeresen beolvadtak az alábbi alapokba: CIB Pénzpiaci Alap, CIB Euró Pénzpiaci Alap, CIB Kincsem Kötvény Alap, CIB Feltörekvő Részvénypiaci Alapok Alapja, CIB Fejlett Részvénypiaci Alapok Alapja.

2013. január 14-én a luxemburgi székhelyű, Intesa Sanpaolo csoporthoz tartozó Eurizon Capital S.A. megvásárolta a társaság részvényeinek 100 százalékát a korábbi tulajdonosoktól.

Ezek is érdekelhetnek

  • Üres pénztárca
    Lekötött betét

    Ezt veszted azzal, ha otthon tartod a megtakarításodat

    Szereted készpénzben őrizgetni a tartalékaidat? Ahhoz, hogy jól tudd kezelni a pénzügyeidet jó, ha tisztában vagy azzal, milyen lehetőségeid vannak a megtakarításodat kamatoztatni. Megmutatjuk, hogy mennyit veszíthetsz azzal, ha otthon tartod a pénzed és azt is, hogyan lehet biztonságban a megtakarításod.

    frissítve: 2024. február 14.
  • Raiffeisen betéti kamatok 2024
    Lekötött betét

    Raiffeisen betéti kamatok 2024

    A Raiffeisen Banknál szeretnéd lekötni a betétedet? Akkor jó helyen jársz, hiszen ebben az útmutatóban bemutatjuk az egyes lekötött betéti konstrukciókat, és szólunk a Raiffeisen Bank 2022-ben újraindult megtakarítási programjáról, amely tulajdonképpen egy megtakarítási számla azzal a kiegészítéssel, hogy a bankkártyás vásárlásaidat felfelé kerekítve is tudsz itt pénzt gyűjteni, ha akarsz. Minden konstrukciót véd a betétbiztosítás 100 000 eurónak megfelelő forintösszegig, így a pénzed teljes biztonságban van ezen összeg alatt.

    frissítve: 2024. január 10.
  • Erste betéti kamatok 2024
    Lekötött betét

    Erste betéti kamatok 2024

    Az Erste Bank betétlekötési lehetőségei megnyitják az utat az előtt, hogy a pénzedet elkülönítsd a naponta használt egyenlegedtől. Ugyanannyi kamatot kapsz rá, mintha nem kötnéd le, de van egy nagyon fontos különbség: nem lehet bankkártyával hozzáférni. Ez a pénzed biztonsága szempontjából lehet fontos. Tarts velünk, és ismerd meg az Erste betéti kamatait, és hogy hogyan köthetsz le pénzt az Erste George mobilbankból.

    frissítve: 2024. január 10.