IE Hunnia befektetési alapok

Az iehunnia.hu az IE Hunnia befektetési alapokhoz tartozott. Az alapok kezelője az Inter-Európa bankcsoporthoz tartozó IE Befektetési Alapkezelő Zrt. volt.

Az IE Hunnia az alábbi befektetési alapokból állt:

  • IE Hunnia Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Euró Hozamtermelő Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Államkötvény Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Részvényalapokba Fektető Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Nemzetközi Részvényalapokba Fektető Alap

A befektetési alapok a nevükből is következően, különböző pénzpiacokba fektettek be. Így megtalálható volt közöttük forint és euró alapú, illetve állampapírba, részvényekbe és nemzetközi részvényekbe történő befektetési lehetőség is.

Az alapokat eltérő időben alapították, így a befektetők által elérhető választék 1995-től folyamatosan bővült.

Az IE Hunnia Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alapot 1998. július 16-án, az IE Hunnia Euró Hozamtermelő Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alapot 2005. február 18-án, az IE Hunnia Államkötvény Nyíltvégű Befektetési Alapot 1995. október 12-én, az IE Hunnia Részvényalapokba Fektető Nyíltvégű Befektetési Alapot (korábbi nevén IE Hunnia Részvény Alap) 1997. július 7-én, míg az IE Hunnia Nemzetközi Részvényalapokba Fektető Nyíltvégű Befektetési Alapot (korábbi nevén IE Hunnia Deviza Részvény Alap) 1996. december 4-én vette nyilvántartásba az akkori pénzpiaci felügyelet, vagyis a PSZÁF (Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete).

2008. január 1-től a CIB Befektetési Alapkezelő Zrt. és az IE Hunnia alapkezelője, az IE Befektetési Alapkezelő Zrt. közös tulajdonosi körbe került, amit követően a közös közvetett tulajdonos – az Intesa Sanpaolo S.p.A. – a két társaság tevékenységének integrálása mellett döntött.

Ennek megfelelően 2008. május 31-én az IE Befektetési Alapkezelő Zrt. beolvadt a CIB Befektetési Alapkezelő Zrt.-be. Ezzel az IE Hunnia befektetési alapok sikeresen beolvadtak az alábbi alapokba: CIB Pénzpiaci Alap, CIB Euró Pénzpiaci Alap, CIB Kincsem Kötvény Alap, CIB Feltörekvő Részvénypiaci Alapok Alapja, CIB Fejlett Részvénypiaci Alapok Alapja.

2013. január 14-én a luxemburgi székhelyű, Intesa Sanpaolo csoporthoz tartozó Eurizon Capital S.A. megvásárolta a társaság részvényeinek 100 százalékát a korábbi tulajdonosoktól.

Ezek is érdekelhetnek

  • Befektető az EBKM értékét olvassa a banki tájékoztató levélen
    Lekötött betét

    EBKM - Mit jelent és mire nem jó?

    Neked is meg szokott gyűlni a bajod a bankok befektetési ajánlataival, számaival és az olyan rövidítésekkel, mint az EBKM? Eszedbe jutott már, hogy bárcsak lenne egy univerzális szám, ami megmutatja, hogy melyik a legjobb lekötött betét? Habár sajnos ilyesmi még nem létezik, de nagyon megkönnyítheti a döntést, ha megismerkedsz az EBKM mutatóval. Útmutatónkból kiderül, hogy mennyi minden tudható meg ebből a számból. A hátulütőit és hiányosságait is elmondjuk. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. április 14.
  • Meglepett férfi olvassa a mobilján, hogy már kamatadót is fizetnie kell a megtakarításai után
    Lekötött betét

    A kamatadó mellett milyen adóterhek terhelik a kamatot?

    Amikor egy befektetést mérlegelsz, fontos szempont a jövedelmezőség. A jövedelmezőségnél azonban nemcsak a hozam, a kamat az érdekes, hanem az is, hogy ebből mennyit von le az állam (és nyilván az is, hogy mennyire kockázatos egy befektetés). Mint látni fogod, viszonylag kevés opciód van, ha ki akarod kerülni a kamatadót és a többi elvonást. Ebben az útmutatóban bemutatom neked, hogy milyen lehetőségekkel élhetsz.

    frissítve: 2024. február 15.
  • Férfi kiszámolja hogy a szocho mennyi levonást jelent a befektetéseiből
    Lekötött betét

    Szocho: új adónem terheli a betétkamatokat 2023-tól

    A szocho (szociális hozzájárulási adó) egy olyan állami elvonás, mely a kamatokat érinti és némileg váratlanul érkezett 2023. május 31-én, július 1-jei bevezetési dátummal. A kormányzat nem titkolt célja, hogy ezzel a szocho-mentes állampapírok felé terelje a lakossági befektetéseket, melyek közel nulla kamatozású, látra szóló betétekben vannak már mintegy tíz éve. A szochót az induláskor ismert feltételek alapján csak a veszélyhelyzet ideje alatt kell fizetni és van néhány lehetőség kikerülni azt, az állampapírokon kívül is. Ebben az útmutatóban sorra vesszük ezeket.

    frissítve: 2024. február 15.