IE Hunnia befektetési alapok

Az iehunnia.hu az IE Hunnia befektetési alapokhoz tartozott. Az alapok kezelője az Inter-Európa bankcsoporthoz tartozó IE Befektetési Alapkezelő Zrt. volt.

Az IE Hunnia az alábbi befektetési alapokból állt:

  • IE Hunnia Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Euró Hozamtermelő Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Államkötvény Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Részvényalapokba Fektető Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Nemzetközi Részvényalapokba Fektető Alap

A befektetési alapok a nevükből is következően, különböző pénzpiacokba fektettek be. Így megtalálható volt közöttük forint és euró alapú, illetve állampapírba, részvényekbe és nemzetközi részvényekbe történő befektetési lehetőség is.

Az alapokat eltérő időben alapították, így a befektetők által elérhető választék 1995-től folyamatosan bővült.

Az IE Hunnia Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alapot 1998. július 16-án, az IE Hunnia Euró Hozamtermelő Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alapot 2005. február 18-án, az IE Hunnia Államkötvény Nyíltvégű Befektetési Alapot 1995. október 12-én, az IE Hunnia Részvényalapokba Fektető Nyíltvégű Befektetési Alapot (korábbi nevén IE Hunnia Részvény Alap) 1997. július 7-én, míg az IE Hunnia Nemzetközi Részvényalapokba Fektető Nyíltvégű Befektetési Alapot (korábbi nevén IE Hunnia Deviza Részvény Alap) 1996. december 4-én vette nyilvántartásba az akkori pénzpiaci felügyelet, vagyis a PSZÁF (Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete).

2008. január 1-től a CIB Befektetési Alapkezelő Zrt. és az IE Hunnia alapkezelője, az IE Befektetési Alapkezelő Zrt. közös tulajdonosi körbe került, amit követően a közös közvetett tulajdonos – az Intesa Sanpaolo S.p.A. – a két társaság tevékenységének integrálása mellett döntött.

Ennek megfelelően 2008. május 31-én az IE Befektetési Alapkezelő Zrt. beolvadt a CIB Befektetési Alapkezelő Zrt.-be. Ezzel az IE Hunnia befektetési alapok sikeresen beolvadtak az alábbi alapokba: CIB Pénzpiaci Alap, CIB Euró Pénzpiaci Alap, CIB Kincsem Kötvény Alap, CIB Feltörekvő Részvénypiaci Alapok Alapja, CIB Fejlett Részvénypiaci Alapok Alapja.

2013. január 14-én a luxemburgi székhelyű, Intesa Sanpaolo csoporthoz tartozó Eurizon Capital S.A. megvásárolta a társaság részvényeinek 100 százalékát a korábbi tulajdonosoktól.

Ezek is érdekelhetnek

  • OTP betéti kamatok 2024
    Lekötött betét

    OTP betéti kamatok 2024

    A betétlekötés jó dolog, mert elkülönítheted a pénzed a naponta, bankkártyával használt egyenlegedtől. Ha a kamatok alacsonyak, akkor talán nem sok értelmét látod a lekötésnek, de akkor is lehet értelme, illetve véd a bankkártyacsalásoktól is. Ha nincs rá komoly kamatfizetés, akkor nincs kamatveszteség sem, ha feltöröd, épp ezért teljesen kockázatmentesen kötheted le a pénzed, teljesen önállóan.

    frissítve: 2024. április 14.
  • Mosolygó befektető aki tbsz számlát használ
    Lekötött betét

    Így segít a TBSZ számla elkerülni a kamatadót

    Sikerült gyarapítani a megtakarításaidat, de fogalmad sincs, hogy hogyan tudnád megóvni az inflációtól vagy a kamatadótól? Szívesen befektetnél, de nem vagy biztos benne, hogy mit kéne választanod? Esetleg azt is tudod nagyjából, hogy mit jelent a TBSZ, csak szeretnél alaposabban megismerkedni ezzel a lehetőséggel? Megmutatjuk, hogyan tudod a kamatadót elkerülni és miben segít neked a TBSZ számla.

    frissítve: 2024. február 15.
  • Boldog nő aki rájött, hogy mennyire hasznos a kamatos kamat
    Lekötött betét

    Mitől függ a kamatos kamat hatása?

    A kamatos kamat azt jelenti, hogy az eredeti tőkére fizetett kamatokat hozzáadják ehhez az eredeti tőkéhez, és ezt követően már ez a nagyobb összeg lesz a kamatozó alap. Ez az elv biztosítja a hosszú távú megtakarítások növekedését, de egyben a hitelek gyorsabb növekedését is. De vajon mitől függ a kamatos kamat hatása? Erről lesz szó ebben az útmutatóban.

    frissítve: 2024. február 15.