IE Hunnia befektetési alapok

Az iehunnia.hu az IE Hunnia befektetési alapokhoz tartozott. Az alapok kezelője az Inter-Európa bankcsoporthoz tartozó IE Befektetési Alapkezelő Zrt. volt.

Az IE Hunnia az alábbi befektetési alapokból állt:

  • IE Hunnia Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Euró Hozamtermelő Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Államkötvény Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Részvényalapokba Fektető Nyíltvégű Befektetési Alap
  • IE Hunnia Nemzetközi Részvényalapokba Fektető Alap

A befektetési alapok a nevükből is következően, különböző pénzpiacokba fektettek be. Így megtalálható volt közöttük forint és euró alapú, illetve állampapírba, részvényekbe és nemzetközi részvényekbe történő befektetési lehetőség is.

Az alapokat eltérő időben alapították, így a befektetők által elérhető választék 1995-től folyamatosan bővült.

Az IE Hunnia Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alapot 1998. július 16-án, az IE Hunnia Euró Hozamtermelő Pénzpiaci Nyíltvégű Befektetési Alapot 2005. február 18-án, az IE Hunnia Államkötvény Nyíltvégű Befektetési Alapot 1995. október 12-én, az IE Hunnia Részvényalapokba Fektető Nyíltvégű Befektetési Alapot (korábbi nevén IE Hunnia Részvény Alap) 1997. július 7-én, míg az IE Hunnia Nemzetközi Részvényalapokba Fektető Nyíltvégű Befektetési Alapot (korábbi nevén IE Hunnia Deviza Részvény Alap) 1996. december 4-én vette nyilvántartásba az akkori pénzpiaci felügyelet, vagyis a PSZÁF (Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete).

2008. január 1-től a CIB Befektetési Alapkezelő Zrt. és az IE Hunnia alapkezelője, az IE Befektetési Alapkezelő Zrt. közös tulajdonosi körbe került, amit követően a közös közvetett tulajdonos – az Intesa Sanpaolo S.p.A. – a két társaság tevékenységének integrálása mellett döntött.

Ennek megfelelően 2008. május 31-én az IE Befektetési Alapkezelő Zrt. beolvadt a CIB Befektetési Alapkezelő Zrt.-be. Ezzel az IE Hunnia befektetési alapok sikeresen beolvadtak az alábbi alapokba: CIB Pénzpiaci Alap, CIB Euró Pénzpiaci Alap, CIB Kincsem Kötvény Alap, CIB Feltörekvő Részvénypiaci Alapok Alapja, CIB Fejlett Részvénypiaci Alapok Alapja.

2013. január 14-én a luxemburgi székhelyű, Intesa Sanpaolo csoporthoz tartozó Eurizon Capital S.A. megvásárolta a társaság részvényeinek 100 százalékát a korábbi tulajdonosoktól.

Ezek is érdekelhetnek

  • OTP betéti kamatok 2024
    Lekötött betét

    OTP betéti kamatok 2024

    A betétlekötés jó dolog, mert elkülönítheted a pénzed a naponta, bankkártyával használt egyenlegedtől. Ha a kamatok alacsonyak, akkor talán nem sok értelmét látod a lekötésnek, de akkor is lehet értelme, illetve véd a bankkártyacsalásoktól is. Ha nincs rá komoly kamatfizetés, akkor nincs kamatveszteség sem, ha feltöröd, épp ezért teljesen kockázatmentesen kötheted le a pénzed, teljesen önállóan.

    frissítve: 2024. április 14.
  • CIB betéti kamatok 2024
    Lekötött betét

    CIB betéti kamatok 2024

    A lekötött betétek klasszikus és befektetéssel közösen kombinált konstrukciói is elérhetőek a CIB Bank kínálatában. Ezenkívül kétféle megtakarítási számla is elérhető náluk, ebből egyik csak a mobilalkalmazásban kezelhető. A betételhelyezés ráadásul a számlára történő belépés nélkül is megvalósítható. Minden információt egy helyen megtalálsz a CIB Bank kockázatmentes befektetési lehetőségeiről ebben az útmutatóban.

    frissítve: 2024. január 10.
  • Meglepett férfi olvassa a mobilján, hogy már kamatadót is fizetnie kell a megtakarításai után
    Lekötött betét

    A kamatadó mellett milyen adóterhek terhelik a kamatot?

    Amikor egy befektetést mérlegelsz, fontos szempont a jövedelmezőség. A jövedelmezőségnél azonban nemcsak a hozam, a kamat az érdekes, hanem az is, hogy ebből mennyit von le az állam (és nyilván az is, hogy mennyire kockázatos egy befektetés). Mint látni fogod, viszonylag kevés opciód van, ha ki akarod kerülni a kamatadót és a többi elvonást. Ebben az útmutatóban bemutatom neked, hogy milyen lehetőségekkel élhetsz.

    frissítve: 2024. február 15.